Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Kızdıran Soru: “Bununla Bizi Tehdit Etmeyin”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’daki temasları sırasında Almanya Başbakanı Scholz ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, bir gazetecinin Hamas’la ilgili sorusuna yanıt vererek, “Bizi tehdit etmeyin!” sözlerini kullandı.

Basın toplantısında muhabir, “İsrail’e neden soykırımcı diyorsunuz? NATO ülkeleri tarafından terör örgütü olarak tanımlanan Hamas’ı nasıl bir kurtuluş hareketi olarak görüyorsunuz? Türk-Alman ilişkilerini tehlikeye atmıyor musunuz?” diye sordu. Almanya Türkiye’nin Eurofighter talebini kabul edecek mi?” soruları sordu.

Bu sorular üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Siz yüzlerce diyorsunuz, ben yüzlerce söylemiyorum, binlerce demiyorum, İsrail Filistinlileri öldürdü mü? Öldürdü. “Hastaneleri, camileri, kiliseleri mi vuruyor?”

“Bir Müslüman olarak bu durumdan rahatsızım. Peki bir Hıristiyan olarak rahatsız değil misin? Neden onlara karşı tavır almıyorsunuz?

“Almanya Eurofighter’ı verse de vermese de dünyada savaş uçağı üreten tek ülke Almanya mı? “Bizi bununla tehdit etmeyin.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu