İş

CrowdStrike yapay zeka odaklı siber güvenlik için NVIDIA ile iş birliği yapıyor

AUSTIN, Texas – Bulut üzerinden sunulan uç nokta ve bulut iş yükü korumasında lider olan CrowdStrike Holdings, Inc. (NASDAQ: CRWD), NVIDIA’nın yapay zeka (AI) yeteneklerini CrowdStrike Falcon XDR platformuna entegre etmek için NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA) ile stratejik bir işbirliği yaptığını duyurdu. Bu ortaklık, büyük dil modeli (LLM) destekli uygulamalardan ve yeni tanıtılan NVIDIA NIM mikro hizmetleri de dahil olmak üzere NVIDIA’nın yapay zeka yazılımından yararlanarak işletmeler için siber güvenlik önlemlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

CrowdStrike 2024 Küresel Tehdit Raporu, ortalama kırılma süresinin 62 dakikaya düştüğünü göstererek hızlı ve sofistike güvenlik çözümlerine duyulan ihtiyacı vurguluyor. Yapay zekanın siber güvenlikteki artan rolü ile bu işbirliği, kuruluşlara ihlallere karşı korunmak için gerekli hız ve otomasyonu sağlamayı amaçlamaktadır.

CrowdStrike CEO’su George Kurtz, şirketin siber güvenlikte yapay zeka inovasyonuna olan bağlılığını ve NVIDIA ile ortaklığın güvenliği artırma ve iş hızlandırma potansiyelini vurguladı. NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang da işbirliğinin işletmelere gelişmiş tehdit görünürlüğü ve koruması sunma kabiliyeti hakkında yorumda bulundu.

Ortaklık, CrowdStrike’ın NVIDIA’nın hızlandırılmış bilgi işlem, Morpheus ve NIM mikro hizmetlerini kullanarak tehdit avlama, tedarik zinciri saldırılarını tespit etme ve yeni istismarlara karşı savunma için kapsamlı veri hacimlerini işleyebilen özel uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacak. Falcon platformunun verilerini NVIDIA’nın yapay zekasıyla birleştiren müşteriler, performans ve maliyet optimizasyonları için gelişmiş içgörüler ve eylemler bekleyebilir.

Yapay zekaya dayalı Falcon platformuyla tanınan CrowdStrike, her gün petabaytlarca yüksek doğrulukta güvenlik telemetrisi üretiyor. Bu işbirliği, Falcon kullanıcılarını ihlalleri daha etkili bir şekilde önlemek için yapay zeka destekli çözümlerle güçlendirecek.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-erzin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu